Coğrafiyaçı tələbələrə diplom təqdim olunub 2018-04-20 16:08:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA ak. H.Ə.Əliyev ad. Coğrafiya İnstitutu Paleocoğrafiya şöbəsinin elmi işçisi Elşən Abdullayevin  tələbələri – ADNSU SABAH qruplarının tələbəsi Zaur Bayramov və BDU Coğrafiya fakültəsinin tələbəsi Ələsgər Ələsgərov 18-22 aprel tarixlərində Bakıda keçirilən XXIII İllik Tələbə və Gənc Tədqiqatçılar Konfransının Diplomuna layiq görülmüşlər.
Konfransın təşkilatçıları Azərbaycan Neftçi Geoloqlar Cəmiyyəti, Avropa Yer Elmləri Alimləri və Mühəndisləri Assosiasiyasının (EAGE) Azərbaycanda nümayəndəliyi və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetidir.
Elşən Abdullayevin rəhbərliyi ilə Z.Bayramov konfransa hazırladığı  “Cənubi Xəzərdə gec Dördüncü Dövr iqliminin bərpası”, Ə. Ələsgərov isə “Gil mineralları və onların Şərqi Paratetisin Alt Miosen çöküntülərində əhəmiyyəti” adlı məruzənin aktuallığına və təqdimatın səviyyəsinə görə, uyğun olaraq, I və III yerlərə layiq görülmüşlər.

Студентам-географам вручены дипломы 2018-04-20 16:08:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Студенты Эльшана Абдуллаева, научного сотрудника  отдела Палеогеографии Института Географии им. акад. Г.Алиева НАНА, Заур байрамов и Алескер Алескеров, удостоились Диплома ежегодной XXIII-ей Конференции Молодых исследователей и Студентов, состоявшейся в Баку.
Организаторы конференции - Общество нефтяников- геологов, Азербайджанское представительство Европейской Ассоциации Ученых и Инженеров Науки о Земле и Азербайджанский Государственный Университет Нефти и Промышленности.
Под руководством Э.Абдуллаева, З.Байрамов и А.Алескеров заняли соответственно  I и III места за актуальность и уровень презентации докладов на темы: «Восстановление климата позднего Четвертичного периода в Южном Каспии» и Глинистые минералы и их значение в отложениях Нижнего Миоцена Восточного Паратетиса».