2021-ci il avqustun 27-də İsveçin Göteborq şəhərində “QARABAĞ - Zəfərə Gedən Yol” adlı XVII Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Tədbir AMEA akademik Həsən Əliyev adına Coğrafiya İnstitutu, Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Hərbi Akademiyası, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Quba Filialı, ELGER Beynəlxalq Elm Mərkəzi, Naxçıvan Müəllimlər İnstitutunun təşkilatçılığı və İsveçin Gothenburg Universitetinin dəstəyi ilə Zoom platforması üzərindən baş tutacaq.
Konfrans elmin bütün sahələrini əhatə edir: riyaziyyat və mexanika, fizika və astronomiya, kimya, texnika elmləri, yer elmləri və coğrafiya, tibb və əczaçiliq elmləri, biologiya elmləri və aqrar elmlər, iqtisad elmləri, hüquq elmləri, fəlsəfə və sosiologiya, siyasi elmlər, psixologiya, tarix və antropologiya, hərb elmləri, filologiya elmləri, pedaqogika, sənətşünasliq və memarliq, jurnalistika.
Konfransın işçi dilləri: türk (Azərbaycan, Türkiyə, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Özbəkistan, Türkmənistan türkcəsi), rus və ingilis dilləri.
Konfransda iştirak etmək istəyənlər məqalələrini yazı qaydalarına ciddi riayət etməklə, avqustun 18-dək [email protected] poçt ünvanına göndərə bilərlər.

Состоится научная конференция «КАРАБАХ - дорога к победе» Авг 07, 2021 | 01:08 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
27 августа 2021 года в шведском гор. Гётеборг состоится 17-я Международная научная конференция «КАРАБАХ - путь к победе».
Мероприятие будет организовано Институтом географии имени Гасана Алиева, Военной академией вооруженных сил Азербайджанской Республики, Губинским филиалом Азербайджанского государственного педагогического университета, Международным научным центром ELGER, Нахчыванским учительским институтом и Гетеборгским университетом Швеции, с поддержкой платформы Zoom.
Конференция охватывает все области науки: математика и механика, физика и астрономия, химия, инженерия, науки о Земле и география, медицина и фармакология, биология и аграрные науки, экономика, право, философия и социология, политические науки, психология, история. и антропология, военные науки, филологические науки, педагогика, история искусства и архитектура, журналистика.
Рабочие языки конференции: турецкий (азербайджанский, турецкий, казахский, киргизский, узбекский, туркменский турецкий), русский и английский.
Желающие принять участие в конференции могут отправить свои статьи на [email protected] до 18 августа, строго соблюдая правила написания.