Coğrafiyaçı alim iqlim dəyişmələri ilə əlaqədar keçirilən virtual görüşdə iştirak edib 2020-09-28 15:45:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, dosent Məhərrəm Həsənov "Azərbaycanda iqlim dəyişmələri nəticəsində sərtləşən təhlükəli hidrometeoroloji proseslərə qarşı erkən xəbərdarlıq xidmətlərinin genişləndirilməsi”  layihəsi çərçivəsində keçirilən virtual görüşün iştirakçısı olub.
Uyğun dövlət idarələri, nazirlik və təşkilatların iştirak etdikləri tədbir Yaşıl İqlim Fonduna (GCF) təqdim edilməsi üçün Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və BMT-nın Ətraf Mühıt Proqramı (UNEP) tərəfindən hazırlanan adı çəkilən layihə sənədində əks etdiriləcək fəaliyyətlərin əlaqələndirilməsi, aidiyyəti dövlət qurumları və digər maraqlı tərəflərlə əməkdaşlıq imkanlarının müzakirəsi məqsədilə keçirilib.

Географ принял участие в виртуальной встрече по изменению климата 2020-09-28 15:45:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Заместитель директора по научной работе Института географии НАНА имени академика Г.А. Алиева, доцент Магеррам Гасанов принял участие в виртуальной встрече, проведенной в рамках проекта «Расширение служб раннего предупреждения об опасных гидрометеорологических процессах в Азербайджане в результате изменения климата».
Координация деятельности должна быть отражена в проектном документе, подготовленном Министерством экологии и природных ресурсов и Программой Организации Объединенных Наций по окружающей среде (ЮНЕП) для представления в Зеленый климатический фонд (ЗКФ) с участием соответствующих государственных органов, министерств и организаций. Состоялось обсуждение возможностей сотрудничества с заинтересованными сторонами.