Cİ əməkdaşları iqlimlə bağlı seminarda iştirak ediblər 2019-12-18 18:07:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Cİ əməkdaşları, böyük elmi işçi, c.ü.f.d. Sima Əliyeva,   elmi işçilər Cəmilə Əhmədova və Fəridə Talıbova  dekabrın 17-də "EU4Climate" layihəsi çərçivəsində  “Uzunmüddətli aşağı emissiyalı inkişaf strategiya planının hazırlanması və cari vəziyyətin təhlili” mövzusunda təşkil olunan seminarda iştirak ediblər.
BMT-nin İnkişaf Proqramının Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin təşkilati dəstəyi ilə keçirilən tədbirdə AR İqtisadiyyat, Kənd Təsərrüfatı, Energetika, Maliyyə nazirlikləri,  AMEA-nın  nümayəndələri iştirak ediblər.
Seminarı keçirməkdə məqsəd uzunmüddətli aşağı emissiyalı inkişaf strategiyasının hazırlanmasına dair beynəlxalq təcrübə və yanaşmalar barədə iştirakçıları məlumatlandırmaqdan ibarət olub.

Сотрудники ИГ участвовали в семинаре по климату Дек 18, 2019 | 06:12 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
17 декабря сотрудники Института Географии, старший научный сотрудник, д.ф.г. Сима Алиева, научные сотрудники Джамиля Ахмедова и Фарида Талыбова,  находились на семинаре, проведенном в рамках проекта "EU4Climate" на тему «Разработка долгосрочного стратегического плана развития с низким уровнем выбросов и анализа текущей ситуации».
В мероприятии, организованном при поддержке представительства Программы развития ООН в Азербайджане, приняли участие представители из Министерств  экономики, Сельского хозяйства, Энергетики, Финансов и НАНА.
Целью семинара было ознакомление участников с международным опытом и подходами в разработке долгосрочного стратегического плана развития с низким уровнем выбросов.