EABA-nın sessiyası keçiriləcək 2015-09-13 22:19:00 / TƏDBİRLƏR
Coğrafiya İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Elbrus Əlizadə 24-27 sentyabrda Rusiya Federasiyasının Kostroma şəhərində keçiriləcək “Konstruktiv coğrafi fikirlər və fundamental coğrafi tədqiqatların inkişafı” mövzusunda elmi sessiyada ölkəmizi təmsil edəcəkdir. Tədbirdə Ukrayna, Belarus, Özbəkistan, Tacikistan, ABŞ, Qazaxıstan, Gürgüstan, Rusiya və s. ölkələrdən də alim və mütəxəssislər iştirak edəcəklər.
Azərbaycanlı alim Elmlər Akademiyalarının Beynəlxalq Assosiasiyasının (EABA) və Rusiya Elmlər Akademiyasının  (REA) Fundamental Coğrafi Problemlər üzrə Birləşmiş Elmi şuralarnın təşkilatçılığı ilə keçirilən sayca 19-cu birgə  sessiyasında  “Azərbaycanda struktur-geomorfoloji tədqiqatların inkişafı (İ.P.Gerasimovun fikirləri əsasında)” mövzusunda məruzə edəcəkdir.

Сессия МАН 2015-09-13 22:19:00 / МЕРОПРИЯТИЯ
24-27 сентября, заместитель директора по науке Института Географии, член-корреспондент НАНА, проф. Эльбрус Ализаде представит нашу страну на научной сессии «Конструктивные географические взгляды и развитие фундаментальных географических исследований», которая пройдет в городе Кострома РФ. На сессии примут участие ученые и специалисты из Украины, Белоруссии, Узбекистана, Таджикистана, США, Казахстана, Грузии, России и др. стран.
На 19-ой совместной сессии, организованной   Международной Ассоциацией Академий Наук (МААН) и Объединенным Ученым Советом  по Фундаментальным Географическим Проблемам РАН, Азербайджанский ученый выступит с докладом  «Развитие структурно-геоморфологических исследований в Азербайджане» ( На основе взглядов И. П.Герасимова).