Bəyimxanım Hüseynova dissertasiya işini müdafiə edib 2025-01-19 14:10:00 / ELMİ İCLASLAR
Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən BFD 3.14 Birdəfəlik dissertasiya şurasının iclasında Bəyimxanım Hüseynova 540301 - "İnsan coğrafiyası" ixtisasında coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün Şəki-Zaqatala iqtisadi rayonunda etnodemoqrafik proseslərin tədqiqi mövzusunda yazdığı dissertasiya işini müdafiə edib.
Gizli səsvermə yolu ilə B.Hüseynovanın  coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi alması üçün AR Prezidenti yanında AAK qarşısında vəsatət qaldırılması  barədə qərar qəbul edilib.

На заседании разового диссертационного совета BFD 3.14, действующего при Институте географии имени академика Г.Алиева МНОАР , Бейымханим Гусейнова защитила диссертацию на соискание ученой степени доктора философии по географическим наукам по специальности 540301 – «География населения» на тему «Изучение этнодемографических процессов в Шеки- Закатальском экономическом районе».
Тайным голосованием было принято решение о ходатайстве в ВАК при Президенте Азербайджанской Республики о присвоении Б. Гусейновой ученой степени доктора философии по географии.