HİK sədri soydaşlarını Gürcüstan hökümətini seçkilərdə dəstəkləməyə çağırıb 2024-10-17 14:19:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Gürcüstanda parlament seçkilərinin nəticələri bütün bölgə üçün əhəmiyyətlidir. Bunu AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının sədri Kamran Ramazanlı APA-ya açıqlamasında deyib.
Əslən gürcüstanlı olan K.Ramazanlı Azərbaycan-Gürcüstan əlaqələrindən danışarkən Gürcüstan hökuməti ilə Azərbaycan rəhbərliyi arasında dostluq münasibətlərinin olduğunu və onların daha da inkişaf etdiyini diqqətə çatdırıb. Bildirilib ki, Azərbaycan-Gürcüstan münasibətləri strateji müttəfiqlik səviyyəsindədir. Gürcüstanda keçiriləcək parlament seçkilərinin Azərbaycan üçün əhəmiyyətini qeyd edən HK sədri ABŞ və Qərbin bu seçkiləri şübhə altına salmaqla Cənubi Qafqazda qarışıqlıq salmaq, özlərinin pozucu siyasətini yeritməklə Rusiyaya qarşı ikinci cəbhənin açılmasına nail olmaq, bölgədə Ukrayna ssenarisini tətbiq etmək  istəyini diqqətə çatdırıb. Buna yol verməmək üçün K.Ramazanlı soydaşlarını seçkilər zamanı hazırkı hökuməti dəstəkləməyə çağırıb.

Председатель ПК призвал соотечественников поддержать правительство Грузии на выборах 2024-10-17 14:19:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Результаты парламентских выборов в Грузии важны для всего региона. Об этом сообщил агентству АРА Кямран Рамазанлы, председатель профсоюзной организации Института географии им. Акад. Г.Алиева МНО АР.
Говоря об азербайджано-грузинских отношениях, выходец из Грузии К.Рамазанлы отметил, что между правительством Грузии и руководством Азербайджана существуют дружеские отношения, и они развиваются дальше. Было констатировано, что отношения Азербайджана и Грузии находятся на уровне стратегического альянса. Отметив важность предстоящих в Грузии парламентских выборов для Азербайджана, председатель ПК обратил внимание на стремление США и Запада внести неразбериху на Южном Кавказе, поставив под сомнение эти выборы, добиться открытия вторых выборов, фронт против России, реализуя их деструктивную политику, и применить украинский сценарий в регионе. Чтобы этого избежать, К.Рамазанлы призвал соотечественников поддержать действующую власть на выборах.