Cİ-də doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilib 2024-06-12 16:12:00 / ELMİ İCLASLAR
AR Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası Rəyasət Heyyətinin 29 sentyabr 2020-ci il tarixli qərarına uyğun olaraq, AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda baş direktor professor Zakir Eminovun sədrliyi ilə elmlər doktoru və fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə təhsil alan doktorant və dissertantların növbəti attestasiyası keçirilib.
Attestasiya olunanların 9-u fəlsəfə doktoru, 4-ü isə elmlər doktorudur. İnstitutun təcrübəli  alimlərindən ibarət komissiya üzvləri doktorant və dissertantların apardığı tədqiqat işlərinin vəziyyətini araşdırıb və bu işləri qənaətbəxş hesab ediblər.

В ИГ состоялась аттестация докторантов и диссертантов 2024-06-12 16:12:00 / НАУЧНЫЕ СОБРАНИЯ
В соответствии с решением Президиума ВАК при Президенте Азербайджанской Республики от 29 сентября 2020 года, в Институте географии им.  акад. Г.Алиева МНО АР, под председательством генерального директора, профессора Закира Эминова, была проведена очередная аттестация докторантов и диссертантов, обучающихся на доктора наук и доктора философии.
9 из сертифицированных имеют степень доктора философии и 4 — доктора наук. Члены комиссии, состоящей из опытных ученых института, рассмотрели состояние научно-исследовательских работ, выполненных докторантами и диссертантами, и признали эти работы удовлетворительными.