BDU tələbələrinin Cİ-də istehsalat təcrübəsi davam edir 2024-04-08 16:23:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Bakı Dövlət Universiteti tələbələrinin AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda istehsalat təcrübəsi davam edir.
Tələbələr İnstitutun baş direktoru professor Zakir Eminov, dosentlər - icraçı direktor  Zaur İmrani, elmi katib Zərnurə Həmidova, təhsil şöbəsinin müdiri Müseyib Yunusovla görüşüb, onların Coğrafiya İnstitutunun fəaliyyəti, tarixi, tədqiqat istiqamətləri,  görkəmli coğrafiyaşünaslar,  elmlə təhsilin vəhdəti və s. mövzularda məruzələrini dinləyiblər.  Təcrübəçilər kitabxananın xidmətlərindən istifadə edir,  şöbələrdə aparılan elmi-tədqiqat işləri ilə tanış olur, universitetdə əldə etdikləri bilikləri  təcrübi olaraq təkmilləşdirirlər.
BDU tələbələrinin fevralın 21-də Coğrafiya İnstitutunda başlamış istehsalat təcrübəsi  may ayının 24-dək davam edəcək.

Практический опыт студентов БГУ продолжается в ИГ Апр 08, 2024 | 04:04 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Практический опыт студентов Бакинского государственного университета продолжается в Институте географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики (МНО АР).
Студенты встретились с генеральным директором института, профессором Закиром Эминовым, доцентами - исполнительным директором Зауром Имрани, ученым секретарем Зарнурой Хамидовой, зав. отделом образования Мусеибом Юнусовым и обсудили историю, деятельность института географии, направления научных исследований, выдающихся географов, единство науки и образования, а также заслушали их доклады по темам. Практикующие специалисты пользуются услугами библиотеки, знакомятся с научно-исследовательскими работами, проводимыми в отделах, совершенствуют на практике полученные в университете знания.
Производственная практика студентов БГУ, стартовавшая 21 февраля в Институте географии, продолжится до 24 мая.