Coğrafiya İnstitutunda doktoranturuya qəbul imtahanları keçirilib. 2023-09-12 15:03:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda 2023-cü il üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanları keçirilib. İmtahanda “İqtisadi coğrafiya” ixtisası üzrə 4 nəfər, “Tarixi coğrafiya, siyasi və rekreasiya coğrafiyası” ixtisası üzrə 1 nəfər, “Fiziki coğrafiya və biocoğrafiya, torpaq coğrafiyası, landşaftların geofizikası və geokimyası” ixtisası üzrə 1 nəfər iddiaçı iştirak edib.
İmtahan komissiyası 6 iddiaçının hamısının cavablarını qənaətbəxş qiymətləndirib. İnstitutun Elmi Şurasında onların dissertasiya mövzularının və elmi rəhbərlərinin təyin edilməsi tövsiyə olunub.

Вступительные экзамены в докторантуру прошли в Институте географии 2023-09-12 15:03:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Вступительные экзамены в докторантуру на 2023 год прошли в Институте географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики. В экзамене приняли участие 4 абитуриента по специальности «Экономическая география», 1 абитуриент по специальности «Историческая география, политическая и рекреационная география» и 1 абитуриент по специальности «Физическая география и биогеография, география почв, геофизика и геохимия ландшафтов».
Экзаменационная комиссия оценила ответы всех 6 претендентов как удовлетворительные. Ученый совет института рекомендовал назначить им темы диссертаций и научных руководителей.