Cİ-də 8 Mart Qadınlar Bayramı qeyd edilib 2023-03-07 15:37:00 / TƏDBİRLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Bayramı qeyd edilib.
İnstitutun baş direktoru, c.e.d. Zakir Eminov Həmkarlar Təşkilatı və Qadınlar Şurasının təşkil etdiyi tədbiri giriş sözü ilə açaraq rəhbəri olduğu müəssisənin qadın kollektivini,  eləcə də bütün Azərbaycan qadınlarını bayram münasibətilə təbrik edib, onlara ailə səadəti, qadın xoşbəxtliyi arzulayıb.
Qadınlar Şurasının sədri, c.ü.f.d. Solmaz Rzayeva  “Qadınlar həyatın mənası, bəzəyi və əbədi gözəlliyidir” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib, Azərbaycan qadınlarının, eləcə də coğrafiyaçı qadınların uğurlarından bəhs edib.
Həmkar Təşkilatının sədri, c.ü.f.d. Habil Haqverdiyev, Kadrlar şöbəsinin müdiri Rəsul İsmayılov, böyük elmi işçi Luiza Salayeva Azərbaycan qadınına məxsus şəxsi keyfiyyətlərdən, onun cəmiyyətdə tutduğu mövqeyindən,  ictimai-siyasi, iqtisadi, mədəni həyatda oynadığı rolundan bəhs edib.

ИГ отметил женский день 8 марта 2023-03-07 15:37:00 / МЕРОПРИЯТИЯ
Международный женский день был отмечен 8 марта в Институте географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.
Открывая мероприятие, организованное Профсоюзом и Советом женщин, Генеральный директор института, д. г.н. Закир Эминов, поздравил женский коллектив возглавляемого им  института, а также всех азербайджанских женщин, пожелав им женского и семейного счастья. Председатель Женского Совета, д.ф.г. Солмаз Рзаева выступила на тему «Женщины – смысл, украшение и вечная красота жизни» и рассказала о достижениях азербайджанских женщин и женщин-географов.
Председатель профсоюза, д.ф.г. Габиль Хагвердиев, начальник отдела кадров Расул Исмаилов, старший научный сотрудник Луиза Салаева рассказали о личных качествах азербайджанской женщины, ее положении в обществе, роли, которую она играет в общественной, политической, экономической и культурной жизни.