Cİ-də YAP-ın ilk ərazi partiya təşkilatının iclası keçirilib 2023-02-10 12:58:00 / TƏDBİRLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda Yeni Azərbaycan Partiyasının ilk ərazi partiya təşkilatının iclası keçirilib.
İlk əvvəl qardaş Türkiyədə baş verən dəhşətli zəlzələ zamanı həlak olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Tədbirdə iştirak edən YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev çıxış edərək bugünkü tədbirin Coğrafiya İnstitutunun YAP ilk ərazi partiya təşkilatının sabiq sədri Bibixanım İbrahimovanın dünyasını dəyişməsi ilə əlaqədar təşkilata yeni sədr və müavin seçilməsinə həsr edildiyini diqqətə çatdırıb. İşlədiyi müddətdə B.İbrahimovanın  ictimai-siyasi fəaliyyətini müsbət dəyərləndirən B.Nəbiyev Allahdan ona rəhmət diləyib.  Çıxışçı regionda yaranmış yeni reallıqlar, Azərbaycan xalqının Qarabağ uğrunda gedən 44 günlük müharibədə qazandığı qələbənin mahiyyəti, Coğrafiya İnstitutunun YAP ilk ərazi partiya təşkilatının Yeni Azərbaycan Partiyası rayon təşkilatında oynadığı rolundan söhbət açıb. Çıxışının sonunda partiya sədri Coğrafiya İnstitutunun baş direktoru, coğrafiya elmləri doktoru Zakir Eminovu İnstitut YAP ərazi partiya təşkilatının sədri vəzifəsinə,  Məhbubə Fətullayevanı isə sədr müavini vəzifəsinə namizədliyini irəli sürüb. Təklif  yekdilliklə qəbul edilib.

В Институте географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики состоялось собрание первичной региональной партийной организации партии «Ени Азербайджан».
Минутой молчания почтили память погибших во время страшного землетрясения, случившегося в братской Турции.
Бахтияр Набиев, председатель Ясамальской районной организации «Ени Азербайджан», принявший участие в мероприятии, выступил с речью и отметил, что сегодняшнее мероприятие посвящено избранию нового председателя и заместителя организации в связи с кончиной Бибиханум Ибрагимовой, бывшего председателя первичной территориальной партийной организации EА Института географии. Б.Набиев, положительно оценивший общественно-политическую деятельность Б.Ибрагимовой во время ее работы, выразил соболезнования по поводу ее кончины. Докладчик обсудил новые реалии в регионе, суть победы азербайджанского народа в 44-дневной войне за Карабах, роль, которую сыграла первая территориальная партийная организация Института географии в региональной организации YAP. В завершение своего выступления председатель партии выдвинул кандидатуру генерального директора Института географии, доктора географических наук Закира Эминова на должность председателя территориальной партийной организации Института ЕА, а Махбубу Фатуллаеву на должность заместителя председателя. Предложение было принято единогласно.