Kiyevdə, beynəlxalq konfransda 2013-09-09 15:45:00 / TƏDBİRLƏR
Landşaftşünaslıq və landşaft planlaşdırılması şöbəsinin əməkdaşları, coğrafiya üzrə fəlsəfə doktorları – Sitarə Tarixazər, Zernura Həmidova və Samirə Ələkbərova bu il 3-5 oktyabrda Ukrayna Milli Elmlər Akademiyasının (UMEA) Coğrafiya İnstitutunda gənc alimlər üçün keçırıləcək “Regionların inkişafında müasir problemlərin həlli istiqamətində coğrafiyanın potensial imkanları” adlı Beynəlxalq konfransda iştirak etmək üçün həmin institutun direktoru, akademik L. Rudenkodan dəvət almışlar.
Gənc  alimlərimiz orada "Dağlıq geokomplekslərdə sel hadisələrinin geodinamik aktivliyinin qiymətləndirilməsi (Böyük Qafqazın Azərbaycan hissəsi timsalında) mövzusunda məruzə ilə çıxış edəcəklər.

Участие наших молодых ученых в Международной конференции в Киеве Сен 09, 2013 | 03:09 / МЕРОПРИЯТИЯ
Сотрудники отдела " Ландшафтоведение и ландшафтное планирование" Института Географии НАНА к.г.н. С.Тарихазер, д.ф.г. З. Гамидова и н.с. С.Алекперова получили приглашение от директора Института Географии НАН академика Украины Л. Руденко для участия с 3 по 5 октября в Международной конференции молодых ученых "Потенциальные возможности географии в решении современных проблем развития регионов".
Наши молодые ученые выступят на этой конференции с докладом "Оценка геодинамической активности селей в горных геокомплексах (на примере азербайджанской части Большого Кавказа)".