Cİ-də fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə ixtisas imtahanları keçirilib 2021-12-24 17:03:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
23-24 dekabrda AMEA akademik H.Ə. Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə ixtisas imtahanları keçirilib. ”İnsan coğrafiyası” ixtisası üzrə  4, “İqtisadi coğrafiya” ixtisası üzrə isə 3, "Fiziki coğrafiya və biocoğrafiya, torpaq coğrafiyası, landşaftların geofizikası və geokimyası" ixtisasından 1 və okeanologiya ixtisası üzrə 1 nəfər imtahanda iştirak edərək  müvəffəq qiymətlər alıb.
İmtahan komissiyaları  Bakı Dövlət Universitetinin və Coğrafiya İnstitutunun təcrübəli elmlər doktoru və fəlsəfə üzrə elmlər doktorlarından təşkil olunub.

В ИГ проведены экзамены по специальности на степень доктора философии Дек 24, 2021 | 05:12 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
23-24 декабря в Институте географии имени академика Г.А. Алиева НАНА прошли экзамены по специальности на степень доктора философии. В экзамене приняли участие 4 человека по «Человеческой географии», 3 человека по «Экономической географии», 1 человек по «Физической географии и биогеографии, географии почв, геофизике и геохимии ландшафтов» и 1 человек по океанологии.
В состав экзаменационных комиссий входят опытные доктора наук и доктора философии Бакинского государственного университета и Института географии.