Gənc alim Beynəlxalq Coğrafiya Olimpiadasında iştirak edib 2021-08-17 10:02:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun şöbə müdiri, c.ü.f.d., dosent Zaur İmrani Serbiyanın Belqrad şəhərində onlayn formatda keçirilən VII Avropa Coğrafiya Olimpiadasının sertifikatına layıq görülüb.
Sertifikat gənc alimə  Belqradın İstedadlı Gənclər Üçün Regional Mərkəzi və Belqrad Universitetinin “Coğrafiya” fakültəsinin prezidenti Nikola Srzentic tərəfindən Azərbaycanın müəllim komanda heyətində iştirakına görə təqdim edilib.
Qeyd etmək lazımdır ki, Coğrafiya İnstitutu ölkəmizin hər il Beynəlxalq  Coğrafiya Olimpiadasinda  iştirakı  ucun  dəstək göstərir.

Молодой ученый принял участие в Международной олимпиаде по географии. Авг 17, 2021 | 10:08 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Заведующий кафедрой Института географии им. Академика Г.А. Алиева НАНА, доктор философских наук, доцент Заур Имрани был награжден Cертификатом VII Европейской географической олимпиады, проводимой онлайн в Сербии, г. Белград.
Сертификат молодому ученому вручили Белградский региональный центр талантливой молодежи и президент географического факультета Белградского университета Никола Сржентич за участие в составе команды педагогов Азербайджана.
Стоит отметить, что Институт географии ежегодно поддерживает участие нашей страны в Международной географической олимпиаде.