Cİ alimləri su ehtiyatlarından istifadəyə dair hazırlanacaq layihənin iştirakçılarıdır 2020-07-28 04:01:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin  Su ehtiyatlarından səmərəli istifadənin təmin edilməsinə dair 2020–2022-ci illər üçün təsdiq etdiyiTədbirlər Planında "Su ehtiyatlarından səmərəli istifadəyə dair Milli Strategiya” layihəsinin hazırlanması nəzərdə tutulur.
Bu işdə AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya institutu ilə birgə Ekologiya və Təbii Sərvətlər, İqtisadiyyat, Kənd Təsərrüfatı, Fövqəladə Hallar, Maliyyə nazirlikləri, “Azmelsutəsərrüfat” ASC, “Azərsu” ASC, “Azərenerji” ASC iştirak edəcək.
Tədbirlər Planına əsasən, layihə 2020-2021-ci illərdə hazırlanaraq Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə təqdim ediləcək.

Ученые ИГ являются участниками готовящегося проекта по рациональному использованию водных ресурсов 2020-07-28 04:01:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
В Плане мероприятий, утвержденных Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым по обеспечению рационального использования водных ресурсов в 2020-2022 годах, предусмотрена подготовка проекта по «Национальной стратегии по обеспечению рационального использования водных ресурсов».
В работе над проектом будут участвовать АН Азербайджана, Министерство экологии и природных ресурсов, ОАО “Азмелсутасарруфат”,ОАО “Азерсу”, Министерства Экономики, Сельского хозяйства, Чрезвычайных ситуаций и Финансов.