Təmsilçimiz ekosistemlərin qiymətləndirilməsi üzrə tədbirdə iştirak edəcək 2019-11-28 17:40:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA akad. Coğrafiya İnstitutu Landşaft və landşaft planlaşdırılması şöbəsinin rəhbəri, c.ü.f.d. Mirnuh İsmayılov noyabrın 29-dan dekabrın 2-dək Şamaxıda keçiriləcək Ekosistemlərin qiymətləndirilməsi üzrə Milli Görüşdə iştirak edəcək.
Tədbir “Milli səviyyədə ekosistemlərin qiymətləndirilməsi vasitəsi ilə Biomüxtəliflik və Ekosistem Xidmətləri üzrə Hökümətlərarası Elmi Yanaşmalar Platformasına (İPBES) dəstək” layihəsi çərçivəsində baş tutacaq.
Azərbaycanda ekosistemlərin qiymətləndirilməsinin həyata keçirilməsi məqsədini daşıyan tədbirdə “Ekosistemlərin qiymətləndirilməsi üzrə Milli Platformanın” yaradılması nəzərdə tutulmuşdur

Наш представитель примет участие в мероприятии по оценке экосистем 2019-11-28 17:40:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Заведующий отделом Ландшафта и ландшафтного планирования ИГ НАНA,  д.ф.г. Мирнух Исмайлов, примет участие в Национальной встрече по оценке экосистем в Шамахе с 29 ноября по 2 декабря.
Мероприятие будет проводиться в рамках проекта «Поддержка межправительственной платформы научного подхода по Биоразнообразию и Экосистемам посредством оценки экосистем на национальном уровне (IPBES).
Предусмотрено создание Национальной платформы по оценке экосистем на мероприятии по проведению оценки экосистем в Азербайджане.