Direktor müavini sessiyanın işində iştirak edəcək 2019-05-31 16:30:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA akad. H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, dosent Məhərrəm Həsənov iyunun 4-dən 8-dək Elmlər Akademiyalarının Beynəlxalq Assosiasiyası nəzdində Fundamental Coğrafi Problemlər Üzrə Birləşmiş Elmi Şuranın  və Beynəlxalq elmi Seminarın 23-cü sessiyasının işində iştirak etmək üçün dəvət alıb.
Azərbaycan nümayəndəsi Belorusda keçiriləcək "MDB regionu və ölkələrində yaşıl iqtisadiyyata keçidin ekoloji və coğrafi problemləri" adlı tədbirdə akademik Ramiz Məmmədovla birgə hazırladığı “ Azərbaycanın iqlim ehtiyatları və yaşıl iqtisadiyyat məqsədilə onlardan istifadə imkanları” mövzusunda məruzə ilə çıxış edəcək.

Заместитель директора примет участие в работе сессии 2019-05-31 16:30:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
4 - 8 июня Заместитель директора Института Географии им. акад. Г. Алиева НАНА, д.ф.г., доц. Магеррам Гасанов получил приглашение  на 23 сессию Международного научного семинара и объединенного Ученого Совета по Фундаментальным проблемам Географии при Международной ассоциации Академии Наук.
Представитель Азербайджана выступит с докладом  «Климатические ресурсы Азербайджана и возможности их использования для зеленой экономики», подготовленным совместно с академиком Рамизом Мамедовым на мероприятии «Экологические и географические проблемы перехода к зеленой экономике в регионах и странах СНГ», которое состоится в Белоруссии.