İnstitut əməkdaşları Beynəlxalq forumda iştirak etmişlər 2018-12-12 18:13:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA ak. H.Ə.Əliyev ad. Coğrafiya İnstitutunun əməkdaşları – elmi işçilər Zöhrə Məmmədova, Nicat İmamverdiyev, Nəlimə Əhmədzadə və kiçik elmi işçi Dilbər Məmmədova Kənd Təsərrüfatı və Energetika Nazirlikləri, eləcə də ADA Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “AgTech and Green Energy” (Yaşıl gələcək üçün innovasiyalar) forumunda iştirak etmişlər.
Forumun əsas məqsədi Azərbaycanda kənd təsərrüfatı və  enerji sahələrinin innovativ inkişafı, müxtəlif maraqlı tərəflər arasında əlaqələrin gücləndirilməsi və dayanıqlı biznes modellərin  qurulmasıdır.
İnstitut əməkdaşları Rusiya, Türkiyə, Ukrayna, Rumıniya, ABŞ, Niderland və s. xarici ölkələrdən gəlmiş qonaqlarla birlikdə “Aqrar və enerji texnologiyaları üzrə akademik baxış”, “Energetika və aqrar texnologiyaların gələcəyi”, “Aqrar və yaşıl enerji üçün texnologiyalar” və s. panellərdə iştirak etmişlər.

Сотрудницы Института участвовали в Международном форуме Дек 12, 2018 | 06:12 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Сотрудницы Института Географии им. акад. Г.Алиева НАНА– научные сотрудники Зохра Мамедова, Ниджат Имамвердиев, Халима Ахмедзаде и младший научный сотрудник Дилбер Мамедова  участвовали в форуме “AgTech and Green Energy”, совместно организованном Министерствами С/Х, Энергетики и Университетом АДА. («Инновации для зеленого будущего»).
Цель форума состояла в содействии инновационному развитию с/х и энергетики в Азербайджане, укрепление отношений между различными заинтересованными сторонами и построение устойчивых бизнес-моделей.
Вместе с гостями из России, Турции, Украины, Румынии, США, Нидерландов и др. стран сотрудники института слушали выступления на темы: « Академический обзор по аграрными и энергетическим технологиям», «Будущее энергетики и аграрных технологий», «Технологии по аграрной и зеленой энергии» и др.