Cİ əməkdaşları II Spartakiadanın açılışında iştirak ediblər 2018-10-01 15:59:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının təşkil etdiyi II Spartakiadada AMEA ak. H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunu  şahmat, dama və stolüstü tennis üzrə təmsil edəcək 11 əməkdaşı və digər nümayəndələr, Cİ-nin HT sədri, c.ü.f.d. Habil Haqverdiyev başda olmaqla, tədbirin açılışında iştirak ediblər.
AMEA-nın 20 elmi müəssisə və təşkilatının təmsil olunduğu spartakiadada idmanın 4 növü – futbol, şahmat, dama və stolüstü tennis üzrə yarışlar keçiriləcək. Respublika və beynəlxalq dərəcəli hakimlər tərəfindən idarə olunacaq yarışlar oktyabrın 25-dək davam edəcək.

Сотрудники ИГ участвовали в открытии II Спартакиады 2018-10-01 15:59:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
11 сотрудников Института Географии, которые примут участие в соревнованиях по шахматам, шашкам и настольному теннису, и другие представители института во главе с председателем профсоюза, д. ф. г. Абилем Ахвердиевым, присутствовали на открытии II Спартакиады, организованной Свободного Профсоюза НАНА.
В Спартакиаде с участием 20 научных предприятий и организаций пройдут соревнования по четырем видам спорта - футболу, шахматам, шашкам и настольному теннису. Спартакиадой, которая продлится до 25 октября, будут руководить судья республиканского и международного значения.