EŞ və ES birgə iclası 2015-12-02 23:46:00 / ELMİ İCLASLAR
Cİ-nin Elmi surası ilə elmi seminarının akademik Ramiz Məmmədovun sədrliyi ilə   keçirilən növbəti birgə iclasında İran İslam Respublikasının vətəndaşı, BDU –nun Coğrafiya Fakültəsinin doktorantı Heydəri Arançı Heydərəlinin «Qarasuçay hövzəsinin su balansı»  mövzusunda məruzəsi dinlənildi və  müzakirə olundu.
Cİ-nin sabiq aspirantı Şahnaz Əmənova “Acınohur öndağlığı landşaftlarının antropogen transformasiyasının GİS mühitində tədqiqi” mövzusunda məruzə ilə çıxış etdi.
Sonra institutun kadrlar şöbəsinin müdiri Rəsul İsmayılov Coğrafiya İnstitutunun yeni nizamnaməsi ilə şura üzvlərini  tanış etdi və  nizamnamə əsas kimi qəbul edildi.

Заседание УС и НС 2015-12-02 23:46:00 / НАУЧНЫЕ СОБРАНИЯ
На очередном совместном заседании УС и НС под председательством академика Рамиза Мамедова был заслушан и обсужден доклад докторанта географического факультета БГУ, гражданина ИРИ Гейдари Аранчи Гейдарали на тему «Водный баланс бассейна Гарасучай».
Бывшая аспирантка Института Географии выступила с докладом « Исследование Антропогенной трансформации ландшафтов предгорья Аджинохур в среде ГИС».
Далее начальник отдела кадров Расул Исмайлов ознакомил членов совета с новым уставом  Института Географии, и устав был принят.