AR Elm və Təhsil Nazirliyi Coğrafiya İnstitutu PHŞ ilə  Azərbaycan Standartlaşma İnstitutu arasında əməkdaşlıq görüşü keçirilib 2026-04-13 15:18:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
13 aprel 2026-cı il tarixində AR ETN Coğrafiya İnstitutu PHŞ ilə Azərbaycan Standartlaşma İnstitutunun əməkdaşları arasında görüş keçirilmişdir.
Görüşün əsas məqsədi əvvəlki dövrlərdə yaradılmış “Torpaqşünaslıq, agroekologiya və aqrokimya” sahələri üzrə Milli Standartların hazırlanması üzrə Texniki Komitənin (AZSTAND/TK 32) fəaliyyətinin müzakirəsi və iki qurum arasında əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi olmuşdur.
Görüş zamanı Coğrafiya İnstitutu PHŞ-nin direktor vəzifəsini icra edən, coğrafiya elmləri doktoru, dosent Zaur İmrani əməkdaşlığın genişləndirilməsi və gələcək perspektivlərin həyata keçirilməsi istiqamətində birgə fəaliyyətə hazır olduqlarını qarşı tərəfin diqqətinə çatdırmışdır.
Tərəflər arasında müzakirələr geniş və məhsuldar olmuş, gələcək əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.

13 апреля 2026 года состоялась встреча между сотрудниками Института географии Министерства науки и образования и Азербайджанского института стандартизации.
Основной целью встречи стало обсуждение деятельности Технического комитета по разработке национальных стандартов в области «Почвоведение, агроэкология и агрохимия» (AZSTAND/TK 32), созданного в предыдущие годы, а также расширение сотрудничества между двумя организациями.
В ходе встречи исполняющий обязанности директора Института географии, доктор географических наук, доцент Заур Имрани отметил, что институт готов к совместной работе по дальнейшему развитию сотрудничества и реализации перспективных направлений.
Обсуждения между сторонами прошли в широкой и продуктивной атмосфере, состоялся обмен мнениями по вопросам дальнейшего взаимодействия.