R.Kərimov Barselonadan qayıtdı 2014-10-28 22:27:00 / TƏDBİRLƏR
Coğrafiya İnstitutun aparıcı elmi işçisi, coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru Rövşən Kərimov Avrasiya Biznes və İqtisad Cəmiyyətinin oktyabrın  23-dən 25-dək İspaniyanın Barselona şəhərində təşkil etdiyi 14-cü Beynəlxalq konfransından geri dönmüşdür. Gənc alim Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu tərəfindən keçirilmiş “Mobillik-5” qrant müsabiqənin Yer elmləri bölməsi üzrə qalibi olduğuna görə  Fondun  maliyyə dəstəyi ilə konfransda iştirak edirdi.
Dünyanın 61 ölkəsindən olan 450-dən artıq tədqiqatçının iştirak etdiyi həmin konfransda R.Kərimov  “Azərbaycanın regionlarında qeyri-neft sektorunun inkişafı: meyllər və perspektivlər” adlı məruzə ilə çıxış etmiş, müvafiq sertifikata layiq görülmüşdür.

Керимов Р. вернулся из Барселоны 2014-10-28 22:27:00 / МЕРОПРИЯТИЯ
Ведущий научный сотрудник, д.ф.г. Керимов Р. принял участие в XIV Международной конференции, проходившей 23-25 октября в Барселоне при поддержке Европейского Общества Бизнеса и Экономики.
Участие Керимова Р. состоялось благодаря финансовой поддержке, оказанной ему в соответствии с выигранным им грантом "Mobillik - 5" Фонда развития науки при Президенте АР.
В конференции приняли участие более 450 исследователей из 61 страны. Керимов Р. выступил с докладом "Развитие ненефтяного сектора в Азербайджане: тенденции и перспективы". По итогам конференции он был удостоен почетной грамоты.