AIP Advances jurnali tərəfindən rəyçi alimə təşəkkür edilib 2025-10-08 16:19:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun əməkdaşı, t.e.ü.f.d. İsmayıl Zeynalov AIP Advances jurnalında dərc edilməsi üçün Çin Xalq Respublikasının Çjetszyan Texnologiya Universitetinin professoru Ven-An Çjanın “Səma cisimlərinin yaratdığı istilik enerjisinin hesablanmasının riyazi üsulu” mövzusunda yazdığı məqaləyə rəy yazıb.
AIP Advances tətbiqi, nəzəri və eksperimental jurnal olaraq, fizika elminin bütün sahələrində tədqiqat işlərini dərc edən açıq girişli dərgidir və ABŞ-ın Fizika İnstitutu tərəfindən nəşr edilir.
AIP Advances jurnalında rəyçi qismindəki fəaliyyətinə görə redaksiya tərəfindən İ.Zeynalova təşəkkür edilib və sertifikat təqdim edilib.

Рецензенту выражена благодарность от журнала AIP Advances... 2025-10-08 16:19:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Сотрудник Института географии им. aкад. Г.Алиева МНО АР, д.ф.т.н. Исмаил Зейналов написал рецензию на статью профессора Чжэцзянского технологического университета Китайской Народной Республики Вэнь-Ань Чжана «Математический метод расчета тепловой энергии, генерируемой небесными телами», подготовленную для публикации в журнале AIP Advances.
AIP Advances — журнал открытого доступа, публикующий научные работы по всем направлениям физической науки в прикладном, теоретическом и экспериментальном формате и издаваемый Институтом физики США.
Редакция журнала выразила благодарность И. Зейналову за работу рецензента в журнале AIP Advances и вручила ему сертификат.