Turanə Hüseynova dissertasiya işini müdafiə edib 2025-02-10 14:10:00 / ELMİ İCLASLAR
Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən BFD 3.14 Birdəfəlik dissertasiya şurasının iclasında Turanə Hüseynova 540301 - "İnsan coğrafiyası" ixtisasında coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün "Böyük Qafqaz vilayətində əhalinin  yaşayış keyfiyyətinin demoqrafik inkişaf problemləri" mövzusunda yazdığı dissertasiya işini müdafiə edib.
Gizli səsvermə yolu ilə T.Hüseynovanın  coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi alması üçün AR Prezidenti yanında AAK qarşısında vəsatət qaldırılması  barədə qərar qəbul edilib.

Турана Гусейнова защитила диссертацию 2025-02-10 14:10:00 / НАУЧНЫЕ СОБРАНИЯ
На заседании единовременного диссертационного совета BFD 3.14, действующего при Институте географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования, Турана Гусейнова защитила диссертацию на тему «Проблемы качества жизни населения в демографическом развитии региона Большого Кавказа» на соискание ученой степени доктора философии по географическим наукам по специальности 540301 – «География населения».
Тайным голосованием было принято решение о ходатайстве перед ААК при Президенте Азербайджанской Республики о присвоении Т. Гусейновой ученой степени доктора философии по географии.