Növbəti memorandum imzalandı 2014-05-23 21:30:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
2014-cü il, mayın 21-də Azərbaycan Turizm İnstitutunda AMEA akad. H.Ə.Əliyev adına Cografiya İnstitutu ilə Azərbaycan Turizm İnstitutu arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalandı.
Memoranduma əsasən ATİ-nin tələbələri – bakalavr, magistr və doktorantları turizmin coğrafiya elmi ilə əlaqədar olan sahələrində Coğrafiya İnstitutu ilə əməkdaşlıq edəcəklər. Respublikanın təbii şəraiti, xüsusən də təbiət abidələri  haqqında Cİ-də uzun illər ərzində toplanmış materialların ATİ-nin tələbələrinə çatdırılması haqqında razılıq əldə edilmişdir. Bundan başqa, Cİ alimlərinin ATİ-nin tələbələri üçün Respublikamızın təbii şəraiti haqqında mühazirələr oxumaqları da nəzərdə tutulub.

Подписан меморандум 2014-05-23 21:30:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
21 мая 2014 г. в Институте Туризма был подписан меморандум о взаимопонимании между Институтом Географии НАНА и Институтом Туризма.
Согласно меморандуму предусматривается осуществлять сотрудничество между институтами при обучении студентов ИТА - бакалавров, магистров, докторантов географическим наукам. Было достигнуто соглашение об обеспечении студентов ИТА материалами Института Географии, касающихся природных условий республики, особенно, памятников природы. Также предусматривается, что ученые нашего Института будут читать курс лекций студентам ИТА о природных условиях нашей республики.