COP29-a dair Beynəlxalq konfrans keçiriləcək 2024-06-03 16:47:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
05-06 iyun 2024-cü il tarixlərində AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində COP29-la bağlı “Azərbaycanda müasir iqlim dəyişmələrinin təbii komplekslərə və təsərrüfat sisteminə təsiri” adlı beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçiriləcək.
Konfransin təşkilatçıları Coğrafiya İnstitutu (Azərbaycan), Azərbaycan Coğrafiya Cəmiyyəti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Quba filialı, Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti, Manaş Kozıbayev adına Şimali Qazaxıstan Universiteti, Qazaxıstan  Coğrafiya və Su Təhlükəsizliyi İnstitutu, Rusiya Sosial Coğrafiyaçılar Assosiasiyası və Dağıstan Dövlət Texniki Universitetidir (Rusiya).

Состоится международная конференция по COP29 Июн 03, 2024 | 04:06 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
05-06 июня 2024 года, в Институте географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики пройдет международный научно-практический конференция на тему «Влияние современных изменений климата на природные комплексы и экономическую систему Азербайджана » в рамках «Года солидарности за зеленый мир».
Организаторами конференции являются Институт географии (Азербайджан), Азербайджанское географическое общество, Губинский филиал Азербайджанского государственного педагогического университета, Азербайджанский университет туризма и менеджмента, Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева, Казахстанский институт географии и водной безопасности , Российская ассоциация социальных географов и Дагестанский государственный технический университет (Россия).
На мероприятие приглашаются желающие.
Конференция состоится 5-6 июня в 11:00 в Малом актовом зале Национальной академии наук Азербайджана.