Coğrafiya İnstitutunda 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü qeyd edilib 2024-03-06 18:12:00 / TƏDBİRLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatı 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə tədbir keçirib.
İnstitutun baş direktoru professor Zakir Eminov çıxış edərək qadınların cəmiyyətdə və ailədə  tutduqları  mövqeyindən söhbət açıb. Bildirilib ki, Azərbaycan qadını ailəsində fədakar ana, vəfalı ömür-gün yoldaşı, işgüzar ev xanımı, cəmiyyətdə isə öz yerini tutmuş  bacarıqlı iş adamı, siyasətçi, gözəl mütəxəssis və ya ictimai xadimdir. Qadınları həyatımızın bəzəyi adlandıran müəssisə rəhbəri İnstitutun qadın əməkdaşlarını təbrik edərək, onlara can sağlığı, işlərində və ailədə uğurlar arzu edib.
Təbriklərə qoşulan İnstitutun Həmkarlar Təşkilatının sədri Kamran Ramazanlı, direktor müavini dosent Zaur İmrani, kadrlar şöbəsinin müdiri Rəsul İsmayılov, Qadınlar Şurasının sədri Solmaz Rzayeva, böyük elmi işçi Luiza Salayeva və başqaları çıxış edərək İnstitut qadınlarının uğurlarından və problemlərindən, rəhbərliyin onlara göstərdikləri diqqət və qayğıdan söhbət açıblar.

Международный женский день 8 марта отметили в Институте географии 2024-03-06 18:12:00 / МЕРОПРИЯТИЯ
Профсоюзная организация  Института географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики провела мероприятие по случаю Международного женского дня 8 марта.
Генеральный директор института профессор Закир Эминов рассказал о положении женщины в обществе и семье. По его словам, азербайджанская женщина – самоотверженная мать, верная спутница на всю жизнь, деловая домохозяйка, грамотный бизнесмен, политик, прекрасный специалист или общественный деятель, занявший свое место в обществе. Назвав женщин украшением нашей жизни, руководитель учреждения поздравил сотрудниц института и пожелал им крепкого здоровья, успехов в работе и семье.
Председатель проф. организации института Кямран Рамазанлы, заместитель директора доцент Заур Имрани, заведующий отделом кадров Расул Исмаилов, председатель Женсовета Солмаз Рзаева, старший научный сотрудник Луиза Салаева и другие поздравили, рассказали об успехах и проблемах женщин института, о внимании и заботе, проявленных к ним со стороны руководства.