Coğrafiya İnstitutunda doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilib 2023-11-17 15:03:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda doktorant və dissertantların növbəti attestasiyası keçirilib.
Attestasiyada elmlər doktoru təhsili üzrə 4 dissertant, fəlsəfə doktoru təhsili üzrə 14 doktorant və 1 dissertant iştirak edib. Attestasiya komissiyası tərəfindən aparılan tədbirdə hər bir doktorant və dissertant, eləcə də onların elmi rəhbərləri gördükləri işlər barədə Komissiyaya ətraflı məlumat veriblər.
Doktorant və dissertantların növbəti kursa keçirilməsi məqbul sayılıb və qərarın Elmi şurada təsdiq olunması məsləhət bilinib.

В Институте географии прошла аттестация докторантов и диссертантов 2023-11-17 15:03:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Очередная аттестация докторантов и диссертантов прошла в Институте географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.
В аттестации приняли участие 4 диссертанта  на доктора наук, 14 докторантов и 1 диссертант на д.ф.г.. На мероприятии, проведенном Аттестационной комиссией, каждый докторант и диссертант, а также их научные руководители предоставили Комиссии подробную информацию о проделанной работе.
Перевод докторантов и диссертантов на следующий курс признан приемлемым и рекомендовано утвердить решение  на Ученом совете.