Yay imtahan sessiyasının son imtahanları keçirilib 2023-06-22 16:57:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
22 iyun 2023-cü il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun  magistratura təhsili üzrə 2022-2023-cü tədris ilinin yay imtahan sessiyasının son imtahanları keçirilib.
Landşaftşünaslıq ixtisası üzrə təhsil alan magistrantlar Azərbaycanın landşaftları və onların ekoloji problemləri fənnindən, geomorfologiya ixtisası üzrə təhsil alan magistrantlar isə Müasir geomorfoloji tədqiqatlar və xəritələşdirmə fənnindən imtahan veriblər. İmtahanda fənn müəllimləri – Təhsil şöbəsinin müdiri, c.ü.f.d., dos. M. Yunusov və c.ü.f.d. S.N.Abuşova iştirak ediblər.

Состоялись последние экзамены летней экзаменационной сессии Июн 22, 2023 | 04:06 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
22 июня 2023 года состоялись последние экзамены летней экзаменационной сессии 2022-2023 учебного года для выпускников Института географии имени академика Г.Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики. .
Магистранты, изучающие ландшафтоведение, сдали экзамен по ландшафтам Азербайджана и их экологическим проблемам, а магистранты, изучающие геоморфологию, сдали экзамен по современным геоморфологическим исследованиям и картографии. Учителя-предметники на экзамене - заведующий отделом образования д.ф.г., доц. М. Юнусов и д.ф.г. Участвовала С. Н. Абушова.