Magistrantların yay imtahan sessiyası başlayıb 2023-06-01 16:09:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda AMEA prezidentinin 12  may 2023-cü il tarixli, 91 saylı sərəncamına əsasən  2022/2023-cü tədris ili üzrə təhsil alan I kurs magistrantların yay imtahan sessiyası başlayıb.
Sessiyanın ilk günündə  Geomorfologiya  ixtisası üzrə Relyef əmələgətirici əsas amillər fənnindən və Landşaftşünaslıq ixtisası üzrə Meliorativ landşaft tədqiqatları fənnindən imtahan keçirilib. İmtahanlarda fənn müəllimləri - coğrafiya üzrə fəlsəfə doktorları, dosentlər, Təhsil şöbəsinin müdiri Müseyib Yunusov, Zərnurə Həmidova və Səidə Zeynalova  iştirak ediblər.

Началась летняя экзаменационная сессия аспирантов 2023-06-01 16:09:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Распоряжением № 91 от 12 мая 2023 года Президента НАНА Азербайджанской Республики в Институте географии имени академика Г. Алиева Министерства науки и образования Азербайджанской Республики началась летняя экзаменационная сессия аспирантов 1 курса,  за 2022/2023 учебный год.
В первый день сессии состоялся экзамен по теме «Основные факторы рельефообразования» по специальности «Геоморфология»; по теме «Мелиоративное ландшафтоведение» по специальности «Ландшафтоведение». В экзаменах приняли участие преподаватели – доктора философии по географии, доценты, заведующий отделом образования Мусеиб Юнусов, Зарнура Гамидова и Саида Зейналова.