Akademik İsa Həbibbəyli: "AMEA-da bütün istiqamətlər üzrə yeniləşmə prosesi başlayıb" 2022-11-16 15:03:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında bütün istiqamətlər üzrə yeniləşmə prosesi başlayıb.
Bunu APA-ya açıqlamasında AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli deyib.
"Cənab Prezidentin Akademiyanın nüfuzunu qaytarmaq haqqında qarşımıza qoyduğu vəzifələri həyata keçirmək üçün həm elmi tədqiqat işləri sahəsində, həm struktur, həm də kadr islahatları istiqamətində paralel olaraq işlərimizi davam etdiririk. Gəncliyin idarəetməyə cəlb olunması prioritet istiqamətlərimizdən biri olacaq" - o, deyib.
Akademik Elm və Təhsil Nazirliyinin tabeliyinə verilən müəssisə və təşkilatların təhvil-təslim prosesinin isə davam etdiyini qeyd edib.

Академик Иса Габиббейли: «В НАНА начался процесс обновления по всем направлениям» 2022-11-16 15:03:00 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
В Национальной академии наук Азербайджана начался процесс обновления по всем направлениям.
Об этом в заявлении АПА заявил президент НАНА, академик Иса Габиббейли.
«Для выполнения поставленных господином Президентом задач по восстановлению репутации Академии мы параллельно продолжаем работу в области научных исследований, структурных и кадровых реформ. Привлечение молодежи к управлению будет одним из наших приоритетов. направления", - сказал он.
Он отметил, что процесс передачи учреждений и организаций в ведение Министерства академической науки и образования продолжается.