6-ci siniflər üçün coğrafiya dərsliyi çapdan çıxıb 2021-01-09 22:04:00 / YENİ NƏŞRLƏR
AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun baş direktoru, coğrafiya elmləri doktoru Zakir Eminov,  şöbə müdiri, dosent Zaur İmrani və başqalarının həmmüəllifliyi ilə  ümumtəhsil məktəblərinin 6-ci sinfi üçün "Coğrafiya" dərsliyi çapdan çıxıb.
Dərslik 10 hissədən ibarət olub, coğrafi biliklərin inkişaf tarixi, Yer səthinin təsviri, coğrafiya xəritələri, günəş sisteminin quruluşu və Yer planeti, litosfer, atmosfer, biosfer, hidrosfer, dünya ölkələri və xalqların yerləşməsi və təsərrüfat sahələrinin fəaliyyəti, təbiətin qorunması kimi bölmələri əhatə edir.

Издан учебник географии для 6 класса 2021-01-09 22:04:00 / НОВЫЕ ИЗДАНИЯ
Учебник «География» для 6 класса общеобразовательной школы издан в соавторстве генеральным директором Института географии имени академика Г.А. Алиева, д. г. н. Закиром Эмином, зав. кафедрой, доцентом Зауром Имрани и др.
Учебник состоит из 10 частей и охватывает историю географических знаний, описание земной поверхности, географические карты, строение Солнечной системы и планеты Земля, литосферу, атмосферу, биосферу, гидросферу, размещение стран и народов, хозяйственную деятельность, охрану природы.