Cİ-nin əməkdaşı HİK fəalları üçün təşkil olunan seminarda iştirak edib 2017-06-20 12:02:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun əməkdaşı, Həmkarlar İttifaqı Komitəsi təftiş komissiyasının üzvü Aida Aslanova iyunun 16-da "İşçilərin sağlamlığının qorunmasında və sosial hüquqlarının inkişafında həmkarlar ittifaqlarının rolu" mövzusunda seminarda iştirak etmişdir.
Azərbaycan Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyasında keçirilən tədbir HİK  fəalları, mühasiblər, kadrlar şöbəsinin işçiləri  üçün təşkil olunmuşdu. Seminar xəstəliklərin profilaktikası və tibbi xidmət, müalicə profilaktikası, qidalanma, əmək pensiyaları və hesablaşma qaydaları, sosial sığorta üzrə müavinətlər,  xəstəlik vərəqələri üzrə, hamiləlik,  doğuşa və ölümə görə müavinətlərin ödənilməsi qaydaları, əmək qabiliyyətsizliyi üzrə qanunvericilikdə dəyişikliklər, yeniliklər və əlavələr və s. mövzuları əhatə edirdi.

Сотрудница Института географии участвовала на семинаре активистов Профсоюзной организации Июн 20, 2017 | 12:06 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
16 июня, сотрудница Института Географии им. акад. Г.А.Алиева НАНА, член ревизионной комиссии, Аида Асланова, приняла участие в работе семинара «Роль профсоюзных организаций в охране здоровья работников и развитии их социальных прав».
Мероприятие, проведенное в Азербайджанской Академии Трудовых и Социальных отношений, было организовано для активных работников ПК, бухгалтеров и представителей отдела кадров. Семинар охватил многочисленные вопросы и темы, касающиеся здоровья, профилактики заболеваний и медицинского обслуживания, питания, трудовых пенсий и их вычисления, социального страхования и др.