Mürsəlova Səidə Asif qızı
2.Maddi, əmək, maliyyə vəsaitlərin qənaətli istifadəsinə və təşkilatın əmlakının qorunmasına nəzarət;
3.Təsərrüfat əməliyyatlarının mühasibat uçotu hesablarında düzgün əks etdirilməsi, ona nəzarət, operativ məlumatların təqdim edilməsi, mühasibat (maliyyə) hesabatlarının müəyyən edilmiş müddətlərdə tərtib və təqdim edilməsi, digər bölmə və xidmət sahələri ilə birlikdə təsərrüfat daxili ehtiyatların aşkara çıxarılması və səfərbər edilməsi məqsədilə mühasibat uçotu və hesabatının məlumatları üzrə Təşkilatın maliyyə təsərrüfat fəaliyyətinin iqtisadi təhlilinin həyata keçirilməsi, inventarizasiyanın aparılması;
4.Əsas vəsaitlərin, maddi-əmtəə sərvətlərin və pul vəsaitlərin hərəkəti ilə bağlı əməliyyatların mühasibat uçotu hesablarında vaxtında əks etdirilməsi;
5.Qanunvericiliklə nəzərdə tutulmuş qaydada gəlirlərinin (xərclərinin) və vergitutma obyektlərinin uçotunun aparılması və vergi hesabatının təqdim edilməsi
6.Lazımı hesablamalarla birgə cari və perspektiv maliyyə planların tərtibatı;
7.Təşkilatın bank hesabları üzrə aparılan maliyyə və hesablama əməliyyatların operativ uçotunun aparılması;
8.Maliyyə vəsaitlərinin hərəkitinin uçotunun aparılması və maliyyə uçotunun standartlarına uyğun olaraq maliyyə fəaliyyətinin nəticələri barədə hesabatların tərtibatı;
9.Müvafiq şöbələrdən daxil olan əsas məlumatların və sənədlərin emalı;
10.Statistik hesabatların təhvil verilməsi üçün məlumatların hazırlanması;
11.Xəzinə, təsərrüfat və bank əməliyyatların, əsas vəsaitlərin və öhdəliklərin, qeyri-material aktivlərin, az dəyərli əşyaların, material ehtiyatların və hesabfakturaların qeydiyyatı;
12.Əmək haqqının və işçilərlə əlaqədar olan digər əməliyyatlarının hesablanması və ödənilməsinin təmin edilməsi.

Мурсалова Саида Асиф гызы
2.Контроль за экономным использованием материальных, трудовых, финансовых ресурсов и сохранностью имущества организации;
3.Бухгалтерский учет и отчетность в целях точного отражения хозяйственных операций в бухгалтерском учете, контроля за ним, предоставления оперативной информации, своевременного составления и представления бухгалтерской (финансовой) отчетности совместно с другими подразделениями и службами для выявления и мобилизации внутренних ресурсов, проведение хозяйственного анализа финансово-хозяйственной деятельности Организации согласно данным отчета, проведение инвентаризации;
4. Своевременное отражение операций, связанных с движением основных средств, товарно-материальных ценностей и денежных средств на счетах бухгалтерского учета;
5. Ведение учета доходов (расходов) и объектов налогообложения и представление налоговой отчетности в соответствии с законодательством;
6. Составление текущих и перспективных финансовых планов вместе с необходимыми расчетами;
7.Оперативный учет финансово-расчетных операций, осуществляемых по банковским счетам организации;
8. Учет движения финансовых ресурсов и подготовка отчетов о результатах финансовой деятельности в соответствии со стандартами бухгалтерского учета;
9. Обработка основной информации и документов, полученных от профильных подразделений;
10. Подготовка данных для предоставления статистической отчетности;
11. Регистрация казначейских, хозяйственных и банковских операций, основных средств и обязательств, нематериальных активов, малоценных предметов, товарно-материальных ценностей и счетов-фактур;