Coğrafi atlas (6-11-ci siniflər üçün)
6-11-ci siniflər üçün nəzərdə tutulan dərs vəsaiti Azərbaycan Respublikasının Təhsil  İnstitutu və AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun Elmi şurasının qərarı ilə tövsiyə və təsdiq edilib. Baş redaktoru akademik Ramiz Məmmədovun olduğu Atlasın xüsusi məzmununun hazırlanması Coğrafiya İnstitutunun baş direktoru, coğrafiya elmləri doktoru Zakir Eminov və digərlərinə aiddir.
Dərs vəsaiti coğrafi məkan, təbiət, Cəmiyyət və Azərbaycan Respublikası başlıqları ilə 4 hissədən ibarətdir. Coğrafiya fənni üzrə yeni proqram əsasında hazırlanan atlasa Azərbaycanın iqtisadi rayonlarının yeni bölgüsü əsasında əlavə olunan xəritələr daxildir.

Учебник, предназначенный для 6-11 классов, был рекомендован и одобрен решением Ученого Совета Института образования Азербайджанской Республики и Института географии имени академика Г.А.Алиева НАНА. Подготовка специального содержания Атласа, главным редактором которого был покойный академик Рамиз Мамедов, принадлежит генеральному директору Института географии, доктору географических наук Закиру Эминову и другим.
Учебник состоит из 4 частей с разделами: географическое пространство, природа, общество и Азербайджанская Республика. Атлас, подготовленный на основе новой программы по предмету географии, включает карты, добавленные на основе нового деления экономических районов Азербайджана.