Elmi Şurada mühüm nəticələr və işə davamiyyət məsələləri müzakirə edilib 2018-12-05 16:55:00 / ELMİ İCLASLAR
AMEA ak. H.Ə.Əliyev ad. Coğrafiya İnstitutunun növbəti Elmi Şurası keçirilib. İclasda İnstitutun 2018-ci il elmi tədqiqat işləri nəticəsində əldə olunmuş mühüm nəticələr  və  2019-cu il üçün elmi tədqiqat işləri planı müzakirə edilib.
İnstitutun kadrlar şöbəsinin rəhbəri Rəsul İsmayılov çıxış edərək AMEA prezidentinin elmi müəssisə və təşkilatlarda iş vaxtı uçotunun aparılması barədəki Sərəncamı ilə iclas iştirakçılarını tanış edib. Bildirilib ki, şöbə, bölmə, laboratoriya rəhbərləri rəhbərlik etdikləri sahələr üzrə işçilərin işə davamiyyətini “İş vaxtının uçotu tabeli” üzrə tərtib edib, müəyyən edilmiş məsul vəzifəli şəxsə imza etdirməklə, hər ayın axırıncı iş gününün sonunda Kadrlar şöbəsinə təqdim etməlidirlər.

На Ученом Совете обсуждались вопросы больших достижений и посещаемости 2018-12-05 16:55:00 / НАУЧНЫЕ СОБРАНИЯ
На очередном заседании УС обсуждались итоги научно-исследовательских работ и рассмотрен план научно-исследовательских работ на 2019 год.
Руководитель отдела кадров  Института Расул Исмайлов ознакомил собравшихся с Распоряжением президента НАНА о ведении учета рабочего времени в учреждениях и организациях.
Он сообщил, что в конце рабочего времени каждого месяца, руководители отделов, секций, лабораторий должны вести учет посещаемости по «Табелю учета рабочего времени», давать на подпись ответственному лицу на подпись и передавать в отдел кадров.