DS-ın iclasında Şahnaz Əmənova dissertasiya işini müdafiə edib 2017-10-27 04:38:00 / ELMİ İCLASLAR
Oktyabrın 27-də  akademik  Ramiz Məmmədovun  sədrliyi ilə  keçən Dissertasiya şurasının iclasında Şahnaz Əmənova 5408.01 fiziki coğrafiya və biocoğrafiya, torpaq coğrafiyası, landşaftların geofizikası və geokimyası ixtisası üzrə c.ü.f.d.  elmi dərəcəsi almaq üçün  “Acınohur öndağlığı və bitişik ərazilərin  müasir landşaftlarının transformasiyasının ekocoğrafi xüsusiyyətləri” mövzusunda yazdığı dissertasiya işini müdafiə edib.
Şahnaz Əmənovaya coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilməsi haqqında AR Prezidenti yanında AAK  qarşısında vəsatət qaldırılması  barədə  gizli səsvermə yolu ilə qərar qəbul edilib.

27 октября, на заседании Диссертационного Совета, прошедшего под председательством академика Рамиза Мамедова, Шахназ Аманова защитила диссертацию по специальности 5408.01- физическая география и биогеография, география почвы, геофизика и геохимия ландшафтов на соискание ученой степени д.ф.г. на тему «Предгорье Аджинохура и экогеографические особенности трансформации современных ландшафтов прилегающих территорий.
Тайным голосованием принято решение о ходатайствовании перед Президентом АР для присвоения научной степени доктора философии по географии Шахназ Амановой.