Y.Tağıyeva İtaliyaya ezam olundu 2014-08-25 21:47:00 / MÜHÜM HADİSƏLƏR
Paleocoğrafiya şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, coğrafiya üzrə elmlər doktoru  Yelena Tağıyeva avqustun 26-dan 31-dək İtaliyada ezamiyyətdə olacaq. Məqsəd Padova şəhərində keçiriləcək IX Paleobotaniki və paleonoloji Avropa konfransında iştirak etməkdir.
Y.Tağıyeva konfransda “Sarmat və meotik əsrlərində Cənubi Qafqazın bitki örtüyü və iqlimi” mövzusunda məruzə ilə çıxış edəcək.
Qeyd edək ki, Padova Universitetinin Yer elmləri üzrə departamenti və İtaliya Milli Tədqiqat Şurası (CNR) - Geologiya elmləri və Yer kürəsinin təbii ehtiyatları İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək tədbirdə dünyanın müxtəlif ölkələrinin alim və mütəxəssisləri iştirak edəcəklər.

Е. Тагиева командирована в Италию Авг 25, 2014 | 09:08 / ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
Ведущий научный сотрудник отдела Палеогеографии, доктор географический наук Тагиева Елена командирована в г. Падуя
Италии для участия 9-ой Европейской  Палеоботанической и Палинологической Конференции, которая состоится  с 26 по 31 августа сего года. Мероприятие организовано с участием департамента наук о Земле университета Падуи и Институтом геологических наук и природных ресурсов Земли - (CNR) Национального исследовательского совета Италии.
Тагиева Е. выступит на конференции с докладом "Растительность и климат Южного Кавказа в сарматском и мэотическом веках".